31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

Ergani ilçesinde hava sıcaklığının 40 derecenin üzerinde seyrettiği bugünlerde çareyi dörtyol mevkii Karaoğlan parkındaki süs havuzlarına girmekte bulan çocuklar eğlenmek ve serinlemek uğruna farkında olmadan canlarını tehlikeye atıyorlar. Aşırı sıcaklar nedeniyle sağlıksız ve tehlikeli olmasına rağmen serinlemek için parkın süs havuzuna giren çocuklar, olası bir elektrik akımı kaçağı tehlikesinin farkında olmadan bir metrelik derinlikteki havuza 5 metreden atlayarak eğlenmeye çalışıyorlar. Parkta bulunan bazı vatandaşların uyarılarına kulak asmayan çocuklar süs havuzundaki kirli sudan mikrop kapma veya olası bir elektrik kaçağı gibi risklere rağmen havuz keyfi yapmaktan geri durmuyorlar.
SÜS HAVUZU 1 KİŞİNİN CANINA MAL OLMUŞTU
Ergani ilçesinde etkisi devam eden ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları vatandaşları bunaltırken, yaz tatilinde ilçe merkezinde bulunan çocuklar ise serinlemek için her yıl olduğu gibi bu yaz da kendi yöntemleriyle serinlemeye devam ettiler. Karaoğlan parkında yapıldığı yıl elektrik kaçağı nedeniyle bir kişinin canına mal olan süs havuzu şimdilerde kavurucu yaz sıcağında çocukların serinlemek için tercih ettiği bir yer haline geldi. 
TEHLİKEYE ATLIYORLAR
  Dörtyol mevkiindeki Karaoğlan parkında bulunan süs havuzu, yaşları 7 ile 14 arasında değişen çocukların serinlemek için girdiği bir yer oldu. Parkta bulunan vatandaşların uyarılarına aldırış etmeden 1 metrelik suya 5 metreden atlayarak yüzmeye çalışan çocuklar, içinde bulundukları tehlikeye ve vatandaşların uyarılarına aldırış etmeden oyunlarına devam ettiler. Yaz tatilinde ilçede gidebilecekleri bir havuz olmadığı için serinlemek için burayı tercih ettiklerini belirten çocuklar, "yetkililer biz çocukları da düşünüp girebileceğimiz ve güvenli havuzlar yapsınlar oraya gidelim" dediler. 
 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×