31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

Ergani İlçesi'nde düzenlenen uygulamalı girişimcilik kursu başladı.
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Diyarbakır Şubesi ile Ergani Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliği ile düzenlenen kurs, 4 gün sürecek. Kursun sonunda 30 kursiyere girişimcilik belgesi verilecek.
Hayri Şahin Zorlu, amaç küçük ve orta ölçekli işletmeleri kalkındırmak olduğunu belirterek, "Bu işletmeleri kalkındırmak için Türkiye genelinde girişimcilik kursları düzenleniyor. İlimizde de talep edilen ilçelerde ve merkezde girişimcilik kursları açıyoruz. Kursları başarı ile bitirip belgelerini alan girişimcilerimiz hazırlayacakları projeleri ile müdürlüğümüze başvuracaklar. İş planlarının onaylanması halinde girişimcilere 50 Bin lira hibe ve 100 bin lira sıfır faizli 30 ay ödemesiz kredi verilecek. Ergani Esnaf Odası ile birlikte açtığımız kursa yoğun ilgi oldu. 30 kursiyeri eğitime aldık. Diğer başvuruları sonraki programlara alacağız" dedi.
Ergani Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ağa Karaoğlan, talep üzerine KOSGEB girişimcilik kursu düzenlediklerini ifade ederek "30 kişilik kursumuza çok sayıda müracaat oldu. Bu kurs bittikten sonra yeniden kurs açacağız. İş kuracak girişimcilerin bu imkanlardan yararlanması için çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu
 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×