31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

7 binden fazla kişinin milletvekilliği adaylığı için başvurduğu AK Parti’de mülakatlar parti genel merkezinde devam ediyor. Mülakat sürecinin ardından ön elemeyi geçenler, güvenlik soruşturmasının ardından genel başkan yardımcıları tarafından hazırlanacak raporla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak
24 Haziran seçimleri için geri sayım devam ederken milletvekilliği aday adaylığı için başvurular sona erdi. En çok başvurunun yapıldığı AK Parti’de 7 binden fazla kişinin milletvekilliği adaylığı için başvurduğu açıklanırken, bu durum ‘Cumhuriyet tarihinde’ bir rekor olarak tanımlanıyor. AK Parti milletvekili adaylarını belirlemek için başvuranları mülakata alıyor. AK Parti’de 21 Mayıs’ta Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) verilecek milletvekili aday listesini belirlemek için temayül yoklaması sonrası, milletvekili aday adayına yönelik başlatılan mülakatlar parti genel merkezinde sürüyor. AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı ve Genel Sekreterlik tarafından organize edilen mülakat çalışmalarında, randevuyla parti genel merkezine çağrılan aday adaylarıyla 5 dakikalık görüşme yapılıyor. Beşer kişiden oluşan toplam 14 komisyon çalışmalarını gece yarılarına kadar sürdürüyor.
14 Komisyon mülakatları yapıyor
Aday adaylarıyla mülakatları genel başkan yardımcılarının başkanlık yaptığı 14 komisyon sürdürüyor. Mülakatlar, genel başkan yardımcılarının başkanlığında, Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeleri, milletvekilleri, kadın ve gençlik kolları yöneticilerinden oluşan 14 komisyon tarafından gerçekleştiriliyor.
AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Cevdet Yılmaz, Hayati Yazıcı, Vedat Demiröz, Mustafa Ataş, Öznur Çalık, Ahmet Sorgun, Harun Karacan, Çiğdem Karaaslan, Ravza Kavakcı, Erol Kaya, Mahir Ünal, Mehdi Eker, Fatih Şahin ve Hamza Dağ komisyonlara başkanlık ediyor. Mülakat sürecinin ardından ön elemeyi geçenler, güvenlik soruşturmasının ardından genel başkan yardımcıları tarafından hazırlanacak raporla Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a sunulacak.
Adaylara sorular: Seni tanırlar mı?
Mülakatlarda adaylara özellikle aday oldukları bölgenin sosyo-ekonomik ve demografik yapısının yanı sıra projeleri, sivil toplum örgütlerine üyeliği soruluyor. Adaylara “Bölgende seni tanırlar mı?”, “İddialı mısın?” gibi sorular yöneltiliyor.
AK Partili Sorgun: Adaylık başvurularında Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı
Mülakatlarda adaylara iç ve dış siyasetteki gelişmelere ilişkin sorulur yöneltiliyor. ‘Zeytin Dalı’ ve ‘Fırat Kalkanı’nı mülakatların önceli konuları arasında. Adayların Türkiye’nin sınır ötesi operasyonlarını değerlendirmesi isteniyor.
Mülakatlarda adayların giyimine de dikkat edildiği belirtiliyor. Spor kıyafetle ya da takım elbisesiz gelen adaylara komisyon üyeleri neden takım elbise giyip kravat takmadığı soruluyor. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×