31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

Ergani Eğitim Sen şube eş başkanı Ramazan Sümer ve yönetim üyeleri Mehmet Türker,Mehmet Ateş, gazetemizi ziyaret ederek gündeme dair açıklamalarda bulundular. 
Nezaket ziyaretinde bulunduklarını dile getiren Eğitim Sen Ergani  Şube eş Başkanı Ramazan Sümer; “2018-2019 yılı eğitim yılında  İlçemiz de bir çok okulda temizlik yapılmıyor. Bazı okullarda ise yeni tadilatlar başladı. Biz EĞİTİM-SEN olarak ilçe milli Eğitim Müdürlüğüne sorunları anlattık. Okulların toz içinde olduğunu belirttik. Her okulda binlerce öğrenci eğitim görüyor ama ne yazık ki hiçbir çalışma yapılmadı. Olan bizim çocuklarımıza oluyor dedi. 
Hükümete yakın sendikalara üye sayısının arttığını belirten Eğitim-Sen Ergani Şube eş Başkanı Ramazan Sümer, İlçemize gelen sözleşmeli öğretmenler bizlere üye olmuyor, başka bir sendikaya üye oluyor. Bunun nedeni ise yarın ben ilerde nasıl milli eğitim müdürü olabilirim yada ben bir okulda müdür ve müdür yardımcısı olabilirim diye hesabını yapıyor. Bizler Eğitim-Sen olarak bunları asla düşünmedik. Bizler çocuklarımızın geleceği için nasıl bir kaliteli eğitim verebiliriz diye beyin jimnastiği yapıyoruz. 
Bölgemizde ve ilçemizde tüm köylerde İmam hatip okulları açılacak velilerimiz ise çocuklarının nasıl bir eğitim aldığından haberleri yok. Biz Eğitim- Sen olarak İmam hatip okullarına karşı değiliz. İsteyen istediği okulda eğitim görsün dedi. 
Eğitim sen yaslandığı 100 yıllık mücadele geleneği ile tarihi boyunca bu tür hukuksuzluklara karşı direnmiştir. Emek, barış ve demokrasi ve mücadelesi veren kurumumuz sorumluluğu gereği ülkenin demokratikleştirilmesi için üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olarak başta eğitim kurumlarının ve diğer tüm kurumların verimliliğinin artmasında elinden gelecek her şeyi her zaman yapmıştır ve yapmaya da devam edecektir."
 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×