31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

Ekrem SENVAR
Ergani Belediye Başkanı Av. Ramazan Kartalmış, Ergani’deki çevre temizliği ile ilgili açıklama yaptı. İlçemizin Daha Temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşanabilir bir çevre yaratmak ve toplum sağlığının ön planda olmasını amaçladıklarından vatandaşların yaklaşan kış mevsimi dolayısıyla da kömür ve benzeri atıklarının insanlara ve çevreye zararlarının en az seviyeye indirilmesi ve evsel atıkların toplanması ile ilgili belirtilen kural ve hassasiyete önem gösterilmesi gerektiğini söyledi. 
Vatandaşların bu konuda duyarlı olmaları ve kurallara uymaları halk sağlığı açısından gereklilik arz ettiğini belirten Başkan Kartalmış, şunları söyledi: 
“Mahallelerde Mevcut bulunan çöp konteynerlerine sönmemiş kömür ve ateş atmamaları, Kül ve benzeri evsel atıklarını muhakkak çöp konteynerlerinin içine düzenli bir şekilde atılması hususunda duyarlı olunması,  Adnan Menderes Mahallesi Yenişehir siteler Bölgesinde bulunan konutların kömür atıklarını her gün düzenli bir şekilde torbalara doldurarak uygun bir yere bırakarak elemanlarımız tarafından kolaylıkla alınması sağlanmalıdır. Ayrıca aynı bölgedeki konutların evsel atıklarını plastik çöp konteynerlerinde veya siyah naylon poşetlerde ve ağızları özellikle bağlı bir şekilde personelimizin göstereceği yere ve saat te bırakmaları. İlçemiz de faaliyet gösteren tüm esnafların özellikle çöp kutusu bulundurması ve atıklarını gelişi güzel yol kenarı ve çevreye atmamaları”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×