31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

Ekrem SENVAR
Ergani’de 15 yıldır hurdacılık yapan Ahmet Altınışık, yürümesini güçleştiren iki ayağındaki ortopedik engel ve gözündeki rahatsızlığıyla yüzde 75 engelli durumda olmasına rağmen, her gün hurdacı arabasıyla hayat mücadelesi veriyor. Haftanın her günü köylere giderek bulduğu demirleri ve pet şişeleri toplayan Altınışık, çalışma azmiyle birçok insana örnek oluyor.
YÜZDE 75 ENGELLİ
Altınışık, doğuştan iki ayağının aksadığını, gözündeki rahatsızlık nedeniyle de yüzde 75 engelli olduğunu söyledi. Sabah uyandığında ekmek parasını çıkarmak için tablasıyla ilçeye bağlı köylerin yolunu tuttuğunu ifade eden Altınışık, şöyle konuştu: “Engelli maaşı alıyorum, ancak kirada oturduğum için yetmiyor. Köylere gidiyorum. Bazı köylere ayağımdaki engelimden dolayı ulaşamıyorum. Bazen gittiğim yerlerde ayağım ağrıyor ve yoruluyorum., o zaman yaklaşık bir saat dinlenmek zorunda kalıyorum. Demir ve pet şişeleri topluyorum. Akşam kazandığım 20-30 lirayla çocuklarıma bakıyorum. Çocuklarıma haram lokma yedirmiyorum.”
“MEVSİM HURDACILIK YAPMAMI 
ZORLUYOR”
Altınışık, hurdacılık yaparken mevsimin de insanı zorladığını belirtti. Yaz aylarında fazla sıkıntı çekmediğini ama kışın çok zorlandığını dile getiren Altınışık, “Köy köy dolaşıyorum. Bazen de hiç birşey kazanmadan eve geliyorum. 3 çocuğum var. Onlara bu halim ile ekmek götürene kadar canım çıkıyor. Kışın eve ekmek götürmek zor oluyor. Buna da şükürler olsun. Bunu bulmayanlar da var.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×