31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

Bağımlılıkla mücadele konusunda Diyarbakır’da sahada en aktif olan ve önleyici çalışmalar noktasında çalışan Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Diyarbakır Dicle İlçesi’nde gençlerle buluştu.

Dicle Müftülüğü tarafından organize edilen ve Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen ‘Keşke Dememek için Hayır de’ konferansına, Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı Yahya Öger ve Başkan Yardımcısı Ömer Evsen, Dicle Müftüsü Mehmet Sani Akın ve öğrenciler katıldı.

ÖGER: “KENDİNİ MUHAFAZA EDEN BİR NESİLE İHTİYACIMIZ VAR”

Dernek Başkanı Yahya Öger, konferansta yaptığı konuşmada, öğrencilere bağımlılıkla mücadelede Hayır demenin önemini, arkadaş seçiminde dikkatli davranılması gerektiğini söyledi. Gelecekle ilgili kaygısı olmayan insanın bağımlılık yapıcı maddeleri kullanma noktasında daha zayıf davranış sergilediğini dile getiren Öger, “Dicle ilçesinin gelecek nesiller için, kendisini muhafaza eden gençlere ihtiyaç vardır. Sağlıklı bir toplumun inşasında, iyi bir birey olma yolunda, faydalı, ailesine, içinde yaşadığı topluma faydalı olmak için kişinin bedensel ve ruhsal olarak hastalık yapan, zarar veren maddelerden uzak durması gerekir. Kötü davranış ve söylemlerden kendini muhafaza etmesi gerekir. Okumak önemlidir. Okuyan insanlar ilmiyle dünyanın gündemine oturuyor. İnsan okuyunca sağlıklı düşünen, olumlu davranan ve toplumsal manada pozitif fayda sağlayan kişi olur” diye konuştu.

AKIN: “BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE ETKİN BİR ÇALIŞMA YÜRÜTECEĞİZ”

Dicle Müftüsü Mehmet Sani Akın ise, Bağımlılıkla mücadele noktasında Dicle’de özellikle Diyanet personeli ile birlikte ciddi bir çalışma içerisinde olacağını söylediler.

Bağımlılıkla mücadelede Madde, Tütün ve Dijital bağımlılığın yeni nesil gençliğinin başına bela olduğunu vurgulayan Akın, gençliğin kendilerini bu konuda muhafaza etmesinin çok önemli olduğunu dile getirdi. Akın, İlçe Müftüsü ve personellerinin hem din görevlisi kimliğiyle hem de bir abi sıfatıyla gençlerle yardımcı olma noktasında ellerinden geleni yapacağını söyledi.

Müftü Mehmet Sani Akın, son olarak, Diyanet İşleri Başkanlığının Dicle’de Gençlik Merkezinin açılması için çalışmalarının olduğu müjdesini verdi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×