31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

Ergani ilçesinde ciğercilik yaparak geçimini sağlıyor

Siverek ilçesinden Ergani’ye gelin olarak gelen Necla Akmaz(38), eşinin cezaevinde olduğu için pazartesi pazarında tezgah açarak mangal da çiğer yaparak çocuklarına bakıyor.

Ergani ilçesi fatih mahallesinde ikamet ettiğini söyleyen Necla Akmaz, Eşim daha önceden seyyar çiğer satıcılığı yapıyordu. Eşinin cezaevine olduğundan  çocuklarıma bakmam için tezgahını alıp Fatih mahallesinde pazartesi pazarına kurdum. Günde 50 ila 70 TL kazanıyorum. Kazandığım paraylada 1 yaşında olan çocuğuma mama 12 yaşındaki çocuğumun okul masraflarını karşılıyor dedi.

Akmaz yaptığı açıklamada, zorlu koşullarda yaşamlarını sürdürmeye çalıştıklarını söyledi. Dicle caddesine kurduğum yerde bazı esnaflar benim buradan ayrılmamı istiyor ama bir yere gidemiyorum. Bana İŞKUR dan seni işe alalım dediler ama ben kabul etmedim. İŞKUR 3 yada 6 aylık geçici bir iş, sürem bitince çıkacam diğer  nedeni ise 1 yaşındaki çocuğumu belirli saatlerde emzirdiğim için red ettim.

Kirada  olduğum evde oturacak durumda değil. Çocuklarımın için sağlıklı bir evde oturmak isterdim. Kimseden sadaka istemiyorum, yetkililer bana belirli bir düzeyde ev kirası yada bir dükkan kira parasını karşılarlarsa ben şerefimle çiğer satarak çocuklarıma ve cezaevinde olan eşimede bakarım diye konuştu.  

 


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×