31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

Ergani’de yetişen ve iki sezon önce Trabzonspor alt yapısına giden Hakan Yeşil, Trabzonspor’la profesyonel sözleşme imzaladı.

Erganispor Başkanı Ekrem Senvar,”5 yıl içinde Süper Lig’e 7 futbolcu kazandırdık. Alt yapımızda yetişen Hakan Yeşil’in Trabzonspor’la sözleşme imzalaması bizi gururlandırmıştır” dedi.

Ergani’den Trabzonspor alt yapısına giden Hakan Yeşil, Trabzonspor’la 2021 yılına kadar profesyonel sözleşme imzalayarak Bordo-Mavili kulübün pilot kulübü 1461 Trabzon’a kiralandı.

2014 yılında Trabzonspor Futbol Akademisi'ne katılan Hakan Yeşil, 119 maçta forma giyip 52 gol kaydetti!

2016’da ilk kez Milli Takıma davet edildi, toplam 28 maçta forma giydi ve milli formayla 2 gol atma başarısını gösterdi.

Erganispor Teknik Sorumlusu Mehmet Kanat, Hakan Yeşil’in yetenekli bir orta alan oyuncusu olduğunu belirterek,”İnşallah en kısa zamanda kendisini Süper Lig’de izleyeceğiz” dedi.

Hakan Yeşil’in başarısı memleketi Ergani’de sevinçle karşılandı. Erganispor Kulübü Başkanı Ekrem Senvar, 5 yıl içinde Süper Lig’e 7,Üniversitelerin beden eğitim bölümlerine 13 ve amatör kulüplere de 28 futbolcu kazandırarak büyük bir başarıya imza attıklarını söyledi.

Senvar,”Çocuklarımızı, gençlerimizi kahve köşelerinden kurtarıyoruz, kötü alışkanlıklar edinmelerini engelliyoruz, spora kazandırıyoruz. İlçemizi ve Diyarbakır’ımızı en iyi şekilde temsil ediyoruz. Hakan Yeşil’in Trabzonspor gibi büyük bir kulüpte profesyonel sözleşme imzalaması bizleri gururlandırmıştır. Bu olay kulüp olarak alt yapıya verdiğimiz önemin, emeğin de aynı zamanda sonucudur. Bizler bu başarılara imza atarken arkamızda kurum, sponsor veya başka destekler yok. Hocalarımızın, bu işe gönül verenlerin özverisiyle yapıyoruz. Maalesef destek olmak yerine köstek olanlar var. Son 5 yılda Süper Lig’e 7 oyuncu kazandırmış olmamız aslında herkese bir cevaptır” dedi.

 


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×