31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

Ergani ilçesi Namık Kemal Mahallesinde önceki akşam meydana geldi. Bir haftadır aralıksız devam eden yağmur nedeniyle Anne ve 2 çocuğuyla yaşadığı tek katlı evin damı çöktü. Panik içerisinde evi terk eden aile bireyleri, şans eseri olaydan yara almadan kurtuldu. Aileye komşuları sahip çıktı
Astım hastası olan Anne 13 yıl önce eşini kaybetmiş. Kendisi imam nikahlı olduğu için maaşta alamıyor. İŞKUR da çalışan Anne iki kızıyla yardım bekliyor.
Ergani'de yıkık dökük bir evde yaşam mücadelesi veren aile, evlerini onarmak için Kaymakamlık ve hayırseverlerden yardım bekliyor.
Hediye Korkmaz 4 yıl önce Kaymakamlık kanalı ile evimi onarmak istedim. Ancak yardım talebim her seferinde komisyon tarafından red edildi. Çaresizim. Evimi yıkıp yeniden yapmak istiyorum. Maddi imkanım buna elvermiyor. Hayırseverlerin yardımlarını bekliyorum” dedi.
Korkmaz Anne, elimden geleni yapıyorum ama yakınlarımızın yardımı olmasa perişan oluruz. Evimiz yıkılmak üzere. Sahip olduğumuz tek şey, bu yıkık ev. Tüm ihtiyaçlarımızı bu yıkık evde karşılamak zorunda kalıyoruz. En ufak bir yağışta evimizin damı çeşme gibi damlıyor. Zaten yıkılmak üzeredir. Sesimizi duyabilecek insanlardan tek isteğim; çocuklarımın sağlıkları ve gelecekleri için bir eve ihtiyacımız var, bu konuda yardımcı olurlarsa çok seviniriz dedi.
Ergani Belediye Başkanı Ahmet Kaya mazbatasını aldıktan sonra yağmurda evi çöken aileyi ziyaret ederek yardım edeçeğinin sözünü verdi. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×