31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

Ergani ilçesinde yağan yağmur nedeniyle Kral kızı Barajı’nda su seviyesi yükseldi. Yükselen su seviyesi Yoncalı Mahallesinin ulaşımını sağlayan köprü sular altında kaldı.
Yoncalı Muhtarı Hıdır Yıldırım tarafından Ergani Kaymakamlığına haber verilmesi üzerine köprü can ve mal kaybını önlemek amacıyla ulaşıma kapatıldı. 
Köprünün ulaşıma kapatılması nedeniyle Taşımalı 20 öğrenci 4 gün okula gidemedi. 
Yoncalı mahallesi Muhtarı Hıdır Yıldırım, sorunu iletilmesinin ardından Ergani İlçe Kaymakamı Hüseyin Sayın, Yoncalı mahallesine gelerek incelemelerde bulunduğunu ifade ederek, “Can ve mal kaybına sebebiyet verilmemesi için gerekli tedbirler alınarak köprü trafiğe kapatıldı. Mahalleye gelen yabancılar yolu bilmediği için köprü yoluna uyarı levhaları konuldu ve köprünün başına da geçici köy korucularını yerleştirdik” dedi. 
Sular altında kalan körü ulaşıma kapanınca 30 haneli 200 nüfuslu mahallede taşımalı 20 öğrencinin okula gidemediğini ifade eden Muhtar Yıldırım,  “Araçlarla köprüye kadar gelip orada inerek tarla içinde mahalleye yürüyerek gidiyoruz. Vatandaşların taleplerini de alarak Ergani belediyesi tali bir yol yapacak. Daha sonra Diyarbakır Büyükşehir belediyesinin çalışmalarının ardından mahallemize kalıcı bir yol yapacak” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×