31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

Ergani Belediyeeş başkanı Ahmet Kaya İstabul’daki Erganililer derneğini ziyaret etti. Yoğun ilgiyle karşılaşan Kaya, Hemşehrilerimizle birlikte Ergani’yi yöneteceğiz dedi. 
Ergani Belediye Başkanı Ahmet Kaya, İstanbul’da Erganililer  Derneği'nde düzenlenen  etkinliğe katıldı. İstanbul’da Erganililer Derneği'nde gerçekleşen etkinlik programında Dernek Başkanı Celal Kaçmaz, Başkan Kaya ile bir araya gelerek, ilçemizde 3 T formülünün uygulanması konuşuldu.  
Dernek ziyaretinde konuşan Ergani Belediye başkanı Ahmet Kaya, Belediye başkanı olarak Ergani’ye hizmet etmek için geldik. Hizmet   insana yöneliktir. İlk başta Erganili hemşehirlerimizin enerjisilerini bir araya getirerek iyi bir insan potanseli kefşetmek olmalı. iletişim teknolijisinin geliştiği bir dünyada Ergani’ye maddi manevi katkı sunmak çok kolay. Öncelikle Erganililer birbirlerine kenetlenmemiz lazım, bugüne kadar her hangi bir neden den dolayı aramızda oluşmuş kırgınlıkları kalp kırmalar, küsmeler tavır takınmalar bir kenara bırakılmalı dedi. 
Yeni bir sayfa açarak Ergani’nin hepimize ihtiyaçı olduğunu belirten Kaya , İnsanın doğup büyüdüğü topraklar hayatta en değerlidir. Bu bilinçle Erganili olma ortak paydasında bütün ayrılıkları ve farklılıkları bir kenera bırakmayı özellikle sizden rica ediyorum. Diyarbakı’ın en büyük ilçelerinden 150 bin nüfusu olan Ergani’yi şimdiye kadar hiç tanıtamadık. Tarih Kitaplarında yer alan Çayönü’nü ilk üretimi yapılan yer diye geçer. Bizlerde Ergani’yi turizm sektöründe ne fuarlarda  nede organisazyonlarda tanıtamadık.  Ergani coğrafyası çok şanslı bir çoğrafya, Ergani’de neredeyse yok yok denizde var. Kuzeyinde büyük bir barajımız var, Ergani’nin bu açıdan denizide var. Dağı, barajı ve uçsuz buçaksız ovası da var. Bu kadar şanlı bir çoğrafyada tarımsal üretim yapmak , tekstil sektörünü Ergani’ye  çekmek noktasında  avantajları kullanmak zorundayız.  Yerel yönetim taslağımızda 3 T formülü üzerinden gideceğiz, Tarım, Tekstil ve Turizm olacaktır diye konuştu.
 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×